Třídící vlajky TRIAGE

Neohodnoceno
Značka: DE-LON

TRIAGE vlajky jsou určeny pro hromadné třídění raněných a vytyčení území.

Dostupnost Skladem
Kód: 844
4 452,80 Kč 3 680 Kč bez DPH
Třídící vlajky TRIAGE
Neohodnoceno
Značka: DE-LON

TRIAGE vlajky jsou určeny pro hromadné třídění raněných a vytyčení území. Na rozdíl od běžných vlaječek jsou vlajky šité z odolného nylonu DE-LON, stožárky vlajek se skládají ze dvou dělitelných částí, tak aby se jednoduše složily do délky 150 cm. Základna je vyrobena z velmi kvalitní oceli, v spodní části má integrované protikluzné zábrany, průměr základny je cca 60 cm. Konstrukce vlajek je uzpůsobena tak, aby vlajka v případě nepříznivých větrných podmínek byla stabilní. Set je dodávaný v látkovém pouzdru.

 

Třídící vlajky TRIAGE

• set čtyř vlajek
• červená, zelená, žlutá, černá
• kovový podstavec
• látkové pouzdro
• hmotnost setu: 3,7 kg

• dělitelný stožár


 TRIAGE - hromadné třídění raněných. Slovo Triage = třídění, pochází z francouzského slova trier, které znamená síto či vytřídit. Je to systém, který zraněným v závislosti na jejich poranění určuje způsob ošetření a pořadí odsunu. Cílem třídění (TRIAGE) je poskytnout konkrétnímu zraněnému náležitou péči, a to v odpovídajícím čase a na vhodném místě. Triage - hromadné třídění musí je jednoduché, spolehlivé, bezpečné, rychlé s minimální možností různé iterpretace jednotlivými uživateli. K tomu se využívá mezinárodně platných barevných kódování závažnosti zranění. Červená barva se používá u zranění s prioritou T1, tzn u neodkladných zranění ohrožujících život, končetiny a zrak. Žlutá bara se používá u zranění s prioritou T2, tj. u těžkých poranění vyžadujících léčbu do dvou hodin. Zelená barva byla přiřazena zraněním s prioritou T3, tj. ošetření zraněných, jejich ošetření počká čtyři hodiny (např. malé zlomeniny, popáleniny). Kategorie T4, je kategorie pro zraněné, jejichž přežití je nejisté (např. popáleniny na více než 90% těla) a to v tom případě, kdy zdravotnické a logistické kapacity nejsou v daný okamžik k dispozici poskytnout plnou péči. Poslední kategorií je bílá/černá, která je vyhrazena pro mrtvé.
Barevné označení TRIAGE se využívá např. pro třídící plachty a vlajky, které vymezují prostor zraněných spadající do dané kategorie poranění, třídící barevné pásky a náramky, pro označení jednotlivých raněných.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení