Třídící vlajky TRIAGE

Neohodnoceno
Značka: DE-LON

TRIAGE vlajky jsou určeny pro hromadné třídění raněných a vytyčení území.

Dostupnost Skladem
Kód: 844
4 452,80 Kč 3 680 Kč bez DPH
Třídící vlajky TRIAGE
Neohodnoceno
Značka: DE-LON

TRIAGE vlajky jsou určeny pro hromadné třídění raněných a vytyčení území. Na rozdíl od běžných vlaječek jsou vlajky šité z odolného nylonu DE-LON, stožárky vlajek se skládají ze dvou dělitelných částí, tak aby se jednoduše složily do délky 150 cm. Základna je vyrobena z velmi kvalitní oceli, v spodní části má integrované protikluzné zábrany, průměr základny je cca 60 cm. Konstrukce vlajek je uzpůsobena tak, aby vlajka v případě nepříznivých větrných podmínek byla stabilní. Set je dodávaný v látkovém pouzdru.

 

Třídící vlajky TRIAGE

• set čtyř vlajek
• červená, zelená, žlutá, černá
• kovový podstavec
• látkové pouzdro
• hmotnost setu: 3,7 kg

• dělitelný stožár


 TRIAGE - hromadné třídění raněných. Slovo Triage = třídění, pochází z francouzského slova trier, které znamená síto či vytřídit. Je to systém, který zraněným v závislosti na jejich poranění určuje způsob ošetření a pořadí odsunu. Cílem třídění (TRIAGE) je poskytnout konkrétnímu zraněnému náležitou péči, a to v odpovídajícím čase a na vhodném místě. Triage - hromadné třídění musí je jednoduché, spolehlivé, bezpečné, rychlé s minimální možností různé iterpretace jednotlivými uživateli. K tomu se využívá mezinárodně platných barevných kódování závažnosti zranění. Červená barva se používá u zranění s prioritou T1, tzn u neodkladných zranění ohrožujících život, končetiny a zrak. Žlutá bara se používá u zranění s prioritou T2, tj. u těžkých poranění vyžadujících léčbu do dvou hodin. Zelená barva byla přiřazena zraněním s prioritou T3, tj. ošetření zraněných, jejich ošetření počká čtyři hodiny (např. malé zlomeniny, popáleniny). Kategorie T4, je kategorie pro zraněné, jejichž přežití je nejisté (např. popáleniny na více než 90% těla) a to v tom případě, kdy zdravotnické a logistické kapacity nejsou v daný okamžik k dispozici poskytnout plnou péči. Poslední kategorií je bílá/černá, která je vyhrazena pro mrtvé.
Barevné označení TRIAGE se využívá např. pro třídící plachty a vlajky, které vymezují prostor zraněných spadající do dané kategorie poranění, třídící barevné pásky a náramky, pro označení jednotlivých raněných.